Telefonáty prosím vyřizujte v době Po - Pá 9:00 až 17.00

Háčkované pouzdro na drobné nezbytnosti

Taky máte problém kam ukládat různé drobnosti? Já neustále a proto jsem se rozhodla uháčkovat si uzaviratelné pouzdro, kam tyto drobnosti kdykoliv schovám a problém bude vyřešen.

Materiál

  • 3 odstíny příze dle vaší volby, já použila 100% bavlněnou přízi Camilla výrobce Vlna Hep (v návodu použita příze Camilla 8173 přírodní, Camilla 8085 světle modrá, Camilla 8077 starofialová) 
  • háček dle zvolené příze, v mém případě č.2,0 a č.3,5
  • zip 20cm
  • nůžky, jehla, nit

Použitý materiál můžete zakoupit v mém e-hopu www.MOTANKY.cz

 Použité zkratky

PO - pevné oko

ŘO - řetízkové oko

KS - krátký sloupek

PDS – polodlouhý sloupek

DS - dlouhý sloupek

Návod

1. řada začneme menším (špičatějším háčkem č.2,5). Na háček si připravíme vlnu a háčkem propíchneme zip a uháčkujeme KS (před začátkem háčkování si doporučuji zip rozměřit na rovnoměrné vzdálenosti vpichů a označit tato místa obyčejnou tužkou). Takto pokračujeme po celé délce jedné strany zipu - 34KS 

Na konci řady uháčkujeme 4ŘO a pokračujeme s řadou KS na druhé straně zipu – 34KS, uháčkujeme 4ŘO a ukončíme PO do prvního KS.

2. řada vyměníme háčky a až do konce háčkujeme háčkem č.3,5. Začneme 2ŘO a pokračujeme uháčkováním 34PDS do KS z předchozí řady. Do 4ŘO z předchozí řady, uháčkujeme 4PDS a pokračujeme uháčkováním 34PDS do KS z předchozí řady. Nakonec uháčkujeme 4PDS do 4ŘO a řadu ukončíme PO do prvního PDS.  Celkově máme 76PDS (výsledný počet PDS musí být sudý).

3. řada začneme 3ŘO jako náhradu za první DS. Do 2.PDS z předchozí řady uháčkujeme 1DS. Pokračujeme uháčkováním 2ŘO, vynecháme 2PDS a uháčkujeme 2DS do pátého a šestého PDS z předchozí řady.

Vzorek se dále opakuje a to vždy uháčkováním 2ŘO, vynecháním 2PDS a následovně uháčkováním 2DS. Řadu ukončíme PO do třetího ŘO na začátku řady. Přízi ukončíme a odstřihneme.

4. řada do třetího PDS ze 2.řady (mezera vzniklá uháčkováním 3ŘO a 1DS ve třetí řadě) navážeme modrou přízi a uháčkujeme 3ŘO jako náhradu prvního DS.

Při háčkování je nutné háčkovat zároveň i přes řetízek ze třetí řady. Do čtvrtého PDS ze 2.řady uháčkujeme 1DS (háčkujeme rovněž okolo řetízku ze 3.řady) a následují 2ŘO. Až do konce řady pokračujeme háčkováním 2DS a 2ŘO. Řadu ukončíme PO do třetího ŘO na začátku řady. Přízi ukončíme a odstřihneme.

 5. řada navážeme poslední přízi do 3.řady, opět do mezery vzniklé uháčkováním 2DS a 2ŘO. Uháčkujeme 3ŘO jako náhradu prvního DS, 1DS a 2ŘO. Takto pokračujeme až do konce řady. Řadu ukončíme PO do třetího ŘO. Přízi ukončíme a ustřihneme.

6.-22. řada opakujeme řady 3, 4 a 5 až do požadované výšky pouzdra

23. řada navážeme přízi a uháčkujeme 3ŘO jako náhradu 1.DS, uháčkujeme 1DS a místo 2ŘO uháčkujeme 2KS do DS z předchozí řady. Pokračujeme až do konce řady, uháčkujeme PO do třetího ŘO. Přízi neukončíme. 

 24. řada práci obrátíme na rub, obě strany pouzdra přiložíme k sobě a sháčkujeme řadou KS. Přízi ukončíme, ustřihneme a zapracujeme.

 Na závěr sešijeme nití konce zipu a ty přišijeme z vnitřní strany k pouzdru.

A máme hotovo...

 

Máte-li k návodu jakýkoliv dotaz, či se chcete pochlubit Vaším hotovým výrobkem, tak mi fotografii výrobku nebo dotaz, zašlete na email motanky@seznam.cz nebo vložte do skupinky Vaše motání.