Telefonáty prosím vyřizujte v době Po - Pá 9:00 až 17.00

Háčkovaný vánoční stromeček

Rok se s rokem sešel a blíží se čas adventu. K tomuto období neodmyslitelně patří výzdoba a já již druhým rokem háčkuji tyto vánoční stromečky a to v aktuálních barvách naší výzdoby.  

Materiál

  • příze dle vaší volby, já použila v tomto návodu přízi Camilla odstín 8002 bílá a na obháčkování přízi Christmas odstín 04 tyrkysová
  • háček dle zvolené příze, v mém případě na větší stromeček č. 3,5, na menší stromeček č. 2,5
  • stojánek dle vlastní výroby, nebo zakoupený zde

Použitý materiál můžete zakoupit v mém e-hopu www.MOTANKY.cz

Výsledný rozměr stromečku při mém stylu háčkování je za použití háčku 3,5 11x11cm a s háčkem 2,5 je to 10x10cm.

Použité zkratky

ŘO - řetízkové oko

KS - krátký sloupek

Návod

Návod není z mé hlavy, háčkovala jsem podle tohoto originálu

uháčkujeme 33.ŘO

1.řada začneme háčkovat do 2.ŘO od háčku a uháčkujeme 32KS, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (32KS)

2.řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 28KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (30KS)

3. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 26KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (28KS)

4. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 24KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (26KS) 

5. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 22KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (24KS)

6. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 20KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (22KS) 

7. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 18KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (20KS)

8. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 16KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (18KS) 

9. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 14KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme 6ŘO a práci otočíme (16KS)

10. řada začneme háčkovat do 2.ŘO od háčku a uháčkujeme 5KS do ŘO z předchozí řady, potom uháčkujeme 16KS, uháčkujeme 6ŘO a práci otočíme (21KS) 

11. řada začneme háčkovat do 2.ŘO od háčku a uháčkujeme 5KS do ŘO z předchozí řady, potom uháčkujeme 19KS, poslední dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (25KS) 

12. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 21KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (23KS)

13. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 19KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (21KS)

14. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 17KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (19KS)

15. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 17KS, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (18KS)

16. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 16KS, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (17KS)

17. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 13KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (15KS)

18. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 11KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (13KS)

19. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 11KS, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (12KS) 

20. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 10KS, uháčkujeme 5ŘO a práci otočíme (11KS)

21. řada začneme háčkovat do 2.ŘO od háčku a uháčkujeme 4KS do ŘO z předchozí řady, potom uháčkujeme 11KS, uháčkujeme 5ŘO a práci otočíme (15KS) 

22. řada začneme háčkovat do 2.ŘO od háčku a uháčkujeme 4KS do ŘO z předchozí řady, potom uháčkujeme 13KS, poslední dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (18KS) 

23. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 14KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (16KS)

24. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 12KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (14KS)

25. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 10KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (12KS)

26. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 8KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (10KS)

27. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 6KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (8KS)

28. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 4KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (6KS)

29. řada první dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme 2KS, poslední dva sloupky opět sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (4KS)

30. řada první dva sloupky sháčkujeme, poslední dva sloupky sháčkujeme, uháčkujeme ŘO a práci otočíme (2KS)

31. řada poslední dva sloupky sháčkujeme dohromady, přízi ustřihneme a ukončíme

Celý postup zopakujeme ještě jednou. 

 

KOMPLETACE

Nyní máme uháčkované dva stejné stromečky.

Oba díly přiložíme k sobě a sháčkujeme pomocí KS. Navážeme novou přízi a to cca v polovině spodní části stromečku (v mém případě 15.KS od kraje). Takto pokračujeme po celém obvodě (v rozích můžeme uháčkovat 2-3KS, aby se rohy nekroutily).  

Než dokončíme obháčkování, tak stromeček mírně vycpeme. Potom dokončíme obháčkování, přízi ukončíme a začistíme.

Dole si necháme prostor pro stojánek ( v mém případě jsem vynechala 2ks).

Stromeček si ozdobíme dle našeho vkusu.

A máme hotovo...

Máte-li k návodu jakýkoliv dotaz, či se chcete pochlubit Vaším hotovým výrobkem, tak mi fotografii výrobku nebo dotaz, zašlete na email motanky@seznam.cz nebo vložte do skupinky Vaše motání.